fbpx

Proč jsem se rozhodla psát blog? „Nikdy není pozdě splnit si svůj sen!“

Když jsem slavila čtyřicátiny, slíbila jsem si, že se budu snažit dělat to, co mě opravdu baví. Ani ve snu by mě nenapadlo, že začnu psát blog. Ale postupně se zrodil sen. Sen o svobodě, návratu k sobě a smysluplné činnosti. „Jenže není tak trochu pozdě, začít si plnit sny ve čtyřiceti?!“

Nikdy nevíš, co se ti v životě přihodí…

Začalo to, když jsem ve 39. otěhotněla. Nečekané štěstí. Tolik let jsme se snažili o druhé dítě… V těhotenství jsem zažívala opravdu „jiné stavy“, měla jsem velmi živé sny, takové rozhovory s miminkem…Bylo to tak intenzivní, že mě to přivedlo i k jiné, netradiční předporodní přípravě, více duchovní, meditovala jsem, cvičila…

Byl to jeden velký úlet, který skončil krásným porodem.

Pak přišel tvrdý pád na zem v podobě poporodní deprese, splašily se mi hormony. A protože problémy řeším především přírodní cestou, šla jsem na to bylinkami, zdravou stravou a cvičením. Bylo to náročné, ale zvládala jsem to a vrátila se do „normálu“.

Po nějakém čase se deprese začala vracet. Byla jsem unavená a cítila jsem, že potřebuji ještě něco.

V té době se ke mě dostal „ledový“ seminář. Já, zarytý teplomilec, jsem si workshop WHM metody koupila ke čtyřicetinám. ( Ve zkratce se jedná o kombinaci dýchacích cvičení a otužování ).

Pořádně jsem si tam zadýchala a pak skočila do bazénku s ledem. Po dlouhé době jsem cítila uvnitř skvělý pocit, takový svobodný, byla jsem jak znovuzrozená. Jedna z nejlepších věcí, které jsem pro sebe kdy udělala.

Stal se z toho můj denní rituál. Mimo jiné zdravotní benefity, které tato metoda přináší, mi to pomáhalo v boji s depresí. Ledová voda mě naučila depresi přijmout, vrátila mě zpátky k sobě, vrátila mi pocit vnitřní svobody. 

Ten pocit, když mi bylo 20 let, že dokáži všechno na světě, vnitřní síla a svoboda, která nějakou dobu fungovala, ale postupně jsem začala dokazovat ostaním, co dokáži... ve škole, v práci, v podnikání, jako, žena, partnerka, matka..., co všechno zařídím, zvládnu, ustojím, vydržím..., ale zapomněla jsem na sebe, na to, co chci já...

ALE ZAPOMNĚLA JSEM NA TO, CO CHCI JÁ

Vrátila jsem se sama k sobě…

Co chci teď, ve čtyřiceti, dělat, věnovat tomu svůj čas, energii, co mě baví, co umím?

Bylinky! „Bylinkařím“ už 10 let a miluju to, baví mě to 🙂

Snad stokrát jsem si říkala jak by to bylo krásné povolání. Ale znělo mi to v dnešní době jako sci-fi. A pak jsem četla o kurzu on line podnikání, kde jinde, než na webu.

Bylinky on line, blbost, nebo ne???!!! Jak jsem byla celá „znovuzrozená“, táhlo mě to do věcí, do kterých bych se asi normálně nepustila.

S nadšením jsem se vrhla do kurzu, abych záhy zjistila, že nemám dost času, že je to makačka, musím hodně psát, veřejně se „odhalovat“ na blogu, na sociálních sítích… překonávat další překážky….

  • BUDE TO NĚKDO VŮBEC ČÍST???
  • A KDYŽ JO, JAKÉ BUDOU REAKCE??!!
  • BUDOU MI NADÁVAT, VYSMÍVAT SE??!!

Nedokázala jsem vystoupit ze svého vlastního stínu, „vytuhla jsem“.

Přišlo jaro a mé oblíbené léto a já se přestěhovala na louku.

Sbírala jsem si řebříček, třezalku, jitrocel, sléz, kontryhel, kopřivu…prostě všechno, co přes rok využiji, pro sebe, rodinu a přátele. Najednou mi přišlo hrozně líto, že jsem to vzdala, že nemůžu napsat a sdílet…

  • Které bylinky se teď sbírají a kde je najít
  • Jak se sbírají, zpracovávají a co se z nich dá vyrobit
  • Kdy, jak a pro koho se dají použít

To léto se mnou začala  sbírat i má blízká kamarádka. Byla z toho nadšená a řekla mi, že nikdy nechápala proč to dělám a teď už to chápe. Je to prostě krásný pocit. Jak jí ty „její bylinky“ těší, „její čaje“ jí skvěle chutnají a ještě jí pomáhají.

 Takže to funguje i jinde, není to jenom u mě!

Další kamarádka si poprvé vyrobila svůj vlastní třezalkový olej. Byla nadšená. Divila se, že jsem ještě nic nenapsala, co jiného bych jako chtěla dělat? Brala to jako hotovou věc a chtěla si to přečíst! Když jsem chtěla říct své argumenty, zarazila jsem se. Najednou mi přišly směšné.

Přestala jsem se litovat, že jsem srabík a vrátila se do kurzu.

A teď sedím u počítače a intenzivně přemýšlím o čem budu psát svůj první článek? Nemůžu si vybrat a tak začínám psát o sobě, o tom, proč píšu svůj první blogový článek.

Nechci nikoho poučovat, jen sdílet své zkušenosti, které jsem za ty roky nasbírala a podělit se s ostatními, někoho možná inspirovat, poradit, pobavit, pomoct…

Psát příběhy o zdarech i nezdarech, vytvářet blog pro podobně naladěné lidi, takovou virtuální bylinkovou louku.

A proto jsem ráda, že čtete můj první článek, na mém bylinkovém blogu, jsem Anička, nadšená bylinkářka, maminka dvou dětí, snad i blogerka a baví mě to…:)!

Anna Šafaříková
Jsem nadšená bylinkářka a ráda sdílím své zkušenosti, recepty a příběhy s ostatními, aby mohli pustit bylinky a další přírodní zdroje do svých životů a zlepšit zdraví sobě i svým dětem.Můj příběh si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.